Od 5. mesiaca: Jablkovo-ovsené srdiečka pre deti zo 4-och surovín

Hľadala som zdravý recept  na voľnočasovú chuťovku pre Emku, ktorú by mohla jesť počas našich prechádzok vonku. Niečo jednoduché, čo rýchlo upečiem a bude jej to chutiť. Osvedčili sa srdiečka z domácich jabĺk s pomletými ovsenými vločkami.  Mňamka veľká.  Zjedené za dva dni!  Vhodné (bez pridania škorice) už od 5.-6. mesiacov veku bábätka.

Potrebuješ:

  • 200 g ovsených vločiek
  • max. 80 g masla/ghee masla (klasická kocka, nahradiť môžeš aj kokosovým olejom)
  • 100 g jabĺk
  • škorica na dochutenie cesta (nie je povinná, zavádza sa až od 10. mesiaca veku dieťaťa)

Ovsené vločky rozomeľ na mixéri na múku a spolu s na jemno nastrúhanými jabĺčkami (šťavu nevylievaj) a nastrúhaným maslom vypracuj na cesto. Ak chceš, dochuť škoricou. Cesto bude trošku lepiť, avšak neboj sa toho. Ulož ho na max. 2 hodiny do chladničky, aby stuhlo a dalo sa pekne rozvaľkať na pomúčenej doske (napr. ovsenou múkou) na 0,5 cm plát. Teraz už len stačí vykrajovať a uložiť na papier na plechu na pečenie. Peč pri teplote 170°C cca. 15 minút.

Ak si nie si istá,  či už tvoje bábätko môže zjesť konkrétnu surovinu, pozri do tabuľky zavádzania prvých potravín, kde si to môžeš overiť.

Pozor: jedlo nesolíme, nekoreníme, necukríme v prípade, že ide o dieťa mladšie ako 1 rok!

Pokrm z viacerých surovín a s obsahom lepku podávaj, ak si už alergickú reakciu na tieto suroviny vopred u dieťaťa vylúčil/-la tzv. jednodruhovým podávaním daných surovín.

                                                                                                        Viac receptov pre detičky TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.