Karfiolovo-cuketový príkrm s mäsom a kuskusom

Od 5. mes.: Cuketovo-karfiolový príkrm s mäsom a kuskusom

Ľahký príkrm z dvoch druhov zeleniny pohladí bruško nejednému dojčaťu. Obohatený je o mäsko, kuskus a tekvicový olej, takže je vhodný od cca 8. mesiaca (práve kvôli kuskusu, ktorý sa vyrába z pšenice/semoliny). Je ideálny na obed i na večeru.

Potrebujeme:

  • 3 ružičky karfiolu
  • tretina cukety
  • kvapka tekvicového oleja
  • mäso (ja som použila 30 g domáceho králika)
  • 2 PL kuskusu

Karfiol pokrájaj, cuketu nakrájaj buď na kolieska alebo väčšie kocky (aby sa lepšie vyberali z hrnca) a spolu daj uvariť do vody na 10-15 minút.  Po uvarení, vyber karfiol a cuketu a s trochou zeleninového vývaru z hrnca a vlož do mixéra.  Ak máš mäso vopred uvarené (ja si vždy väčší kus mäsa uvarím  a rozdelím si ich na 30g porcie, zamrazím a postupne vyberám), použi čerstvú. Ak nie, vyber vopred z mrazničky, rozmraz a pred podávaním do jedla zalej porciu vriacou vodou v miske (prípadne chvíľu povar so zeleninou), aby sa opäť  zohriala.  Všetko spolu rozmixuj v mixéri na stredne hustú kašu. Ak vie dieťa prehĺtať sústa, uvarené mäsko (30g) nakráj na drobné kúsky a primiešaj k zeleninovému príkrmu. Kuskus si zalej vriacou vodou podľa návodu na obale. Po tom, ako sa napije vody, ho primiešaj do príkrmu spolu s kvapkou tekvicového oleja. A máš hotovo! Dobrú chuť 🙂 .

Čítaj viac článkov z kategórie TU.

PS: Ďakujem za zdieľanie, oceníš tým moju snahu a čas. Tiež pomôžeš šíriť užitočné informácie iným rodičom.

Pozor: jedlo nesolíme, nekoreníme, necukríme!

Kašu z viacerých surovín a s obsahom lepku podávaj, ak si už alergickú reakciu na tieto suroviny vopred u dieťaťa vylúčil/-la tzv. jednodruhovým podávaním daných surovín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.