Mrkvovo-petržlenový príkrm s cestovinou

Od 5. mes.: Mrkvovo-petržlenový príkrm s cestovinou

Popri tom, ako si uvaríš polievku, môžeš i dieťatku pripraviť príkrm z tradičných polievkových surovín ako je mrkva a petržlen.  Sú vynikajúcim zdrojom vitamínov – B, C, D a E. Rovnako minerálov – magnézium, vápnik, draslík, mangán, železo a i. Mrkva obsahuje i vlákninu. Nezabudni však, že napr. k mrkve musíš v pokrmoch pridať i trošku oleja, ak chceš v nej obsiahnuté vitamíny využiť naplno v tele (rozpúšťajú sa v tukoch). Ideálne je tento príkrm podávať na obed.

Potrebujeme:

  • 2 stredne veľké mrkvy
  • 1 stredne veľký petržlen
  • vývar zo zeleninky vyššie
  • bezvaječné špagety (cca 10 ks)
  • kvapka extra panenského olivového oleja lisovaného za studena
  • majorán (ak je dieťatko staršie ako 8 mesiacov)

Mrkvu a petržlen daj uvariť na 15 minút. Špagety na 10 minút. Po uvarení, si odlož 1dl zeleninového vývaru. Zeleninu nechaj trošku vychladnúť a následne s vývarom rozmixuj v mixéri na kašu.  Uvarené špagety  (prelejte ich predtým studenou vodou) pokrájaj na čo najmenšie kúsky, aby ich dieťa vedelo prehltnúť. Rozmixovanú zeleninu zmiešaj so špagetami a olejom, nakoniec pridaj štipku majoránu.  Celý príkrm by mal vážiť cca 150 – 200g (podľa apetítu a veku dieťatka). Príkrm môžeš podávať.

Dobrú chuť.

                                                                                                          Čítaj viac článkov z kategórie TU.

Pozor: jedlo nesolíme, nekoreníme (najskôr od 8 mesiaca), necukríme!

Kašu z viacerých surovín a s obsahom lepku podávaj, ak si už alergickú reakciu na tieto suroviny vopred u dieťaťa vylúčil/-la tzv. jednodruhovým podávaním daných surovín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.